Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 7.12.2023
Meniny má: Ambróz

Aktuality

 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >  Posledná

Školský rok 2022/2023


Deň narcisov

Po krátkej odmlke sme sa opäť zapojili do charitatívnej akcie "Deň narcisov", ktorú organizuje Liga proti rakovine. Žiaci 9.ročníka vyzbierali v našej obci krásnych 581,73 eur. Všetkým, ktorí prispeli ďakujeme.

Fotogaléria


Deň otvorených dverí

Dňa 21.4. navštívili našu školu deti z materskej školy, najmä budúci prváci. Pozreli si triedy prvého stupňa, školský klub detí, školskú jedáleň a telocvičňu. Veríme, že sa im škola páčila.

Fotogaléria


Okresné kolo - Čaro slova

Okresného kola recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy "Čaro slova" sa zúčastnili z 1.stupňa Tomáš Mutkovič, Natália Jančeková a z 2.stupňa Natália Čermáková a Sara Ollová. Za  reprezentáciu našej školy im patrí veľká vďaka.

Fotogaléria


Beseda so spisovateľkou

Žiaci našej školy mali jedinečnú príležitosť stretnúť sa s mladou a sympatickou slovenskou spisovateľkou Paulínou Feriancovou. Má telent nielen na písanie kníh, ale venuje sa aj prekladateľskej činnosti, učeniu anglického jazyka a písaniu slovenských a anglických piesňových  textov. V rámci besedy priblížila žiakom svoju tvorbu, ale rozprávala im aj o svojich životných skúsenostiach a povzbudila ich, aby išli v živote za svojimi snami a urobili všetko preto, aby sa im splnili.

Fotogaléria


Čaro slova

3.marca 2023 sa ukutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Čaro slova. Z triednych kôl postúpilo 9 žiakov 2.-4.ročníka. V okresnom kole budú našu školu reprezentovať Natália Jančeková a Tomáš Mutkovič, ktorí sa umiestnili na 1.mieste. Druhé miesto patrí Magdaléne Musilovej a tretie Alexovi Ollovi. Gratulujeme.

Fotogaléria


Exkurzia - Múzeum dopravy

Žiaci 6. a 7.ročníka absolvovali návštevu Múzua dopravy v Bratislave. Múzeum dopravy prezentuje historický vývoj cestnej a železničnej dopravy na území Slovenska. Nachádza sa v priestoroch koľajiska a priľahlých skladov Prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z polovice 19. storočia. Okrem iného si žiaci mohli prezrieť expozície železničných odvetví traťového hospodárstva, oznamovacej, návestnej a zabezpečovacej techniky. V expozícii cestnej dopravy našu pozornosť upútali historické bicykle, motorový tricykel Ariel a tri motocykle zn. Čechie – Böhmerland, ako aj automobily zn. Tatra, Škoda, Praga, Aero a Jawa, ktoré prezentovali medzivojnovú československú produkciu. Expozíciu dopĺňali motocykle domácich i zahraničných značiek. 

Fotogaléria


Cyrano z predmestia - Divadlo NOVÁ SCÉNA

Nestarnúci príbeh o láske, zásadách, kamarátstve, úspechoch a pádoch podaný moderným muzikálovým jazykom a tempom so živou kapelou, si mohli pozrieť naši žiaci na Novej scéne v Bratislave. Ide o prvý slovenský rockový muzikál z pera libretistky Alty Vášovej, textárov Jána Štrassera, Kamila Peteraja a autorov hudby Pavla Hammela a Mariána Vargu. Kolískou jeho prvého uvedenia bolo Divadlo Nová scéna v roku 1977. A tak po 42 rokoch môžeme z javiska Divadla Nová scéna opäť sledovať Cyranovu neopätovanú tajnú lásku k ambicióznej a talentovanej speváčke Roxane v podaní Mirky Gális Partlovej v alt. s Romanou Dang Van, zamilovanej do Jána, ktorého stvárňujú Dárius Koči a Vladislav Plevčík. Predstavenie sa deťom veľmi páčilo a už teraz sa tešia na ďalšiu návštevu divadla.

Fotogaléria


Lyžiarsky výcvik

V dňoch 27.-31.januára 2023 sa uskutočnil dlhoočakávaný lyžiarsky kurz. 26 žiakov našej školy sa vybralo do Oravskej Polhory za snehom. Kurz prebehol bez najmenších problémov. Chata, jedlo, sneh, dokonca aj aquapark v Oraviciach boli pre našich žiakov rajom pre dušu i telo. Žiaci podávali výborné výkony, mnohokrát i nad hranicou svojich možností. Dúfame, že spomienky, ale predovšetkým ich lyžiarske zručnosti, budú môcť v budúcnosti zdokonalovať. Tu apelujeme na rodičov, aby využili každú možnosť poskytnúť svojim deťom radosť z lyžovania a pobytu na čerstvom vzduchu v krásnej slovenskej prírode.

Fotogaléria


Karneval v 1.trieda

V piatok sme mali veľký bál, fašiangový karneval. V triede samý smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Trošku sme sa poučili, ale aj sa zabavili.

Fotogaléria


Všetkovedko 2023

O titul Všetkovedko bojovali žiaci 2.- 4. ročníka ZŠ na celom Slovensku. V tomto šk. roku sa súťaže zúčastnilo 15 žiakov prvého stupňa. Štyria žiaci získali titul Všetkovedko, ostatní žiaci titul Všetkovedkov učeň. Medzi deti, ktoré v súťaži odpovedali na všetky otázky správne, sa v tomto ročníku zaradil aj žiak našej školy. Je ním tretiak Patrik Čižmár, ktorý bude súčasťou Galérie slávy. Všetci žiaci boli odmenení cenami a diplomom.

Fotogaléria