Z histórie školy
Súčasnosť školy
Organizácia školského roka
Aktivity žiakov
Vnútorný poriadok školy
Dokumenty
Aktuality
Fotografie
Kontakt
2% z daní
Zverejňovanie
Archív
Voľné pracovné miesta
Ochrana osobných údajov
Dnes je: Štvrtok, 7.12.2023
Meniny má: Ambróz

Aktuality

 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >  Posledná

Školský rok 2021/2022


Deň detí v ŠKD

Aj v ŠKD 1. júna tvorili a zabávali sa. Tentokrát si deti vyrábali darček sami pre seba. Medovníček si podľa seba cukrovou hmotou dozdobili a nakoniec si ho aj vychutnali.

Fotogaléria


Deň detí - 1.stupeň

Aj tento rok sme prežili oslavu MDD aktívne, teda zábavno-športovými aktivitami. Deti mali pestrý program, súťažili individuálne, po triedach ale aj spoločne pri hudobných aktivitách. Nanuk a sladkosť padli vhod, za príspevok ďakujeme Rade rodičov.

Fotogaléria


Detská policajná akadémia

Žiaci sa i tento rok potešili akcii s názvom „Detská policajná akadémia.“ Pri pravidelných stretnutiach s policajnou preventistkou sa zoznámili s témami: 1. naša polícia 2. bezpečne na internete 3. každý je iný 4. na ceste nie si sám 5. stop násiliu. Na záver, po spoločnom vyplnení tematickej brožúry žiaci získali osvedčenie.

Fotogaléria


Účelové cvičenie

Súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu je aj účelové cvičenie. Aktivity zamerané na zdravotnú prípravu, evakuáciu, požiarnu ochranu, streľbu zo vzduchovky sa uskutočnili za krásneho slnečného počasia v areáli školy. Žiaci si vyskúšali praktické činnosti pri ošetrovaní zranených, presnú "mušku" pri streľbe vzduchovkou a ako reagovať pri požiaroch a pri vyhlásení varovných signálov.

Fotogaléria


Deň detí

Deň, na ktorý sa deti mimoriadne tešia - 1.jún, sme strávili návštevou kina Nova v Seredi, kde nám "Doctor Strange" ukázal, že fantázii sa medze nekladú. Sladkou zmrzlinou sme ukončili príjemné predpoludnie.

 


Okresné kolo SUDOKU

Dňa 26.mája 2022 sme sa zúčastnili okresnej súťaže "Majstrovstvá v Sudoku",ktorá sa konala v Seredi. Celkovo sa jej zúčastnilo 60 žiakov z ôsmych škôl. Naši žiaci súťažilii v dvoch kategóriach. V 1.kategórii sa im veľmi nedarilo,ale v 2.kategórii mali na treťom mieste rovnaký počet  bodov za 5 vylúštených sudoku až tri žiačky. Medzi nimi aj naša šikovná ôsmačka Dominika Ščevíková. A tak rozhodoval až počet navyše uhádnutých čísel v nedokončenom šiestom sudoku. To ju potom posunulo na pekné 5.miesto. Súťaž bola veľmi dobre zorganizovaná a žiaci dostali aj občerstvenie. Veríme,že na budúcom jubilejnom 15.ročníku sa nám podarí získať ocenenie.

Fotogaléria


Medzitriedne kolo SUDOKU
V utorok 24.mája 2022 si v medzitriednom kole SUDOKU zmeralo sily 18 žiakov 2.stupňa.Súťažilo sa v dvoch kategóriách.
V 1.kategórii žiakov 5.6.7.ročníka sa umiestnili: 
 
1.miesto Vanessa Kižnanská 6.ročník
2.miesto Hanka Kobelárová 7.ročník
3.miesto Michaela Diaková 6.ročník
 
V 2.kategórii žiakov 8.a 9.ročníka sa umiestnili:
 
1.miesto Natália Sopúchová 9.ročník
2.miesto Dominika Ščevíková 8.ročník
3.miesto Viktória Zigová 8.ročník
 
Umiestnení žiaci boli odmenení diplomami a drobnými cenami. Príprave na súťaž sa venovala vyučujúca matematiky Mgr Jana Kabátová.
 
 
 
 
 

Poďakovanie Rade rodičov

V mene žiakov II.stupňa sa chceme poďakovať Rade rodičov za finančný príspevok, ktorý bol použitý na exkurziu v Banskej Štiavnici.


Deň matiek

Byť matkou je životným poslaním. Je to dar, ktorý si zaslúži oslavu v podobe "Dňa matiek". Aj deti zo ZŠ Vinohrady nad Váhom si pripravili program, aby im takouto formou poďakovali. za ich lásku, obetavosť a starostlivosť. Krásnymi básňami, piesňami, tancom i divadelným predstavením vohnali slzy do očí svojich mamičiek.

Fotogaléria


Braňo Jobus

Štvrtkové dopoludnie si žiaci II.-IX.ročníka spestrili besedou so spisovateľom, hudobníkom a hercom Braňom Jobusom. Celá beseda sa niesla v duchu plnenia si svojich snov, kde im autor prostredníctvom slova, hudby a kníh ukázal, že aj oni si môžu plniť sny svojou vlastnou prácou a snahou.

Fotogaléria